Masöz Bayan Olmak Nasıl Olur

  • Listed: 27 Ekim 2022 21:43
  • Expires: This ad has expired

Description

Bu yazımızda masajcı ve masözlük mesleğinin kolaylıkları ve zorluklarından söz ederken, masajcı ve Masöz nasıl olunur, Masöz Bayan ların aylık gelirleri nelerdir gibi konulara değineceğiz. evvela konuya açıklık getirmek için erkek masaj yapanlara masajcı, bayan masaj yapanlara masöz denir.

Mesleğe başlamadan önce hangi alanda mesleğe başlayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. bu masaj çeşitleri şöyledir klasik masaj, Aromaterapi, Sıcak Taş Terapisi ,spor masajı , Shiatsu , tai ve Thai gibi masaj türleri vardır. evvela masörlük mesleğini yapabilmeniz için sertifika almanız gerekmektedir, Bildiğimiz güvenilir kurumlar içersin de nin düzenlemiş olduğu spor masörlüğü sertifikaları var, Bu kurslara giderek sertifikanızı alabilirsiniz. Almış olduğunuz sertifika ile masör olabilirsiniz.

Masöz Bayan olmak için Gereken evraklar?

Sürekli Eğitim Merkezi veya  gibi kurslardan,  eğitimini alarak sertifika almanız gerekmektedir.  Bu eğitim de anatomi, fizyoloji gibi teorik derslerinin yanında uygulamalı masaj eğitimi bulunmaktadır.

Masözlerin Çalışma ortamları Nasıldır?

Termal otellere ya da masaj salonu olan (masaj salonlarına Burada son verdiğimiz örnekte masaj salonu bahanesi ile  farklı işleri icra eden kurumlardan bahsediyoruz Mesleğin en kötü tarafı da bu tarz kurumların mesleğin adını çıkarmasıdır.) Ya da evlere özel masaj hizmeti vererek çalışılabilir.

Masörlerin Aylık geliri Ne kadardır?


iyi bir masöz çalıştığı şirkete göre, aylık 5-6 Bin arası rahatlıkla kazanabilir, Kendi işletmesini kuran masözler daha iyi de kazanabilmektedirler. Çalıştıkları iş yerinin lokasyonuna göre değişmektedir.

Masör veya masöz olma kararını vermek size kalmış yapılabilir ve iyide sayılabilecek bir geliri var. En çok kazanan meslekler isimli içeriğide okumanızı öneriyoruz, belki kendinize gör ebir meslek bulabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Kimyager kimdir? Kimyager Nasıl olunur? başlıklı güncel makalemizde kimyager, kimyager kimdir ve kimyager maaşları nasıl hakkında genel bilgiler verilmektedir

 

561 total views, 1 today

  

Listing ID: 619635ad1262167f

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

> masöz istanbul masöz istanbul masöz istanbul masaj